Only God can judge me~

Neměli bychom se o nikoho bát

18. října 2017 v 14:42 | Lucie
Light (zdroj: www.google.cz)


Neměli bychom se o nikoho bát. Tím totiž dosáhneme pravého opaku, než jaký máme záměr.
Život pracuje na bázi vah, které vyvažujeme svými emocemi. Máme možnost vyvažovat negativní pozitivními, pozitivní negativními, najít střed a vědomě vyvažovat. Uvažovat… Podobné slovo! Náhoda? Nemyslím si.Tímto vyvažováním, uvažováním, se dostáváme do stavu vnitřní spokojenosti a stability, které nám přinese Toto uvědomění. To, že máme rovnováhu svých životních vah ve svých rukou.
Nevědomě si ale také můžeme, pod náporem okolí, systému, výchovy a přístupu nevědomě přihazovat emoce jen na misku s negativními emocemi. Automaticky se pak dostáváme do depresí, dějí se nám zlé věci a my se divíme, co se to děje! Ničí nás naše vlastní bolest, která je nekonečná, protože emocí na kladné misce je málo na to, abychom tu negativní vyvážili nebo s ní alespoň pohnuli, pocítili spokojenost a radost ze života, po které tolik toužíme. Po které touží naprosto každý.

Naštěstí je i tahle situace podchycena sítí naděje, která člověku s negativním přístupem plyne z toho, že na ty svoje váhy není sám. Jeho váhy se totiž vyvažují i emocemi a myšlenkami, které jsou k němu vysílané lidmi okolo. Všemi, se kterými se setkává, se kterými komunikuje na verbální i myšlenkové rovině. V tom případě je blízký člověk největší poklad jaký můžeme mít. Myšlenky a emoce jsou totiž energie. Veškerá negace proudí spolu, stejně tak i pozitivno a násobí se. Energie myšlenky vždycky trefí cíl.
Stačí jen myšlenka o někom, která vyvolá emoci a předmět myšlenky její sílu pocítí. Je jedno jak. Pokud bude negativní, může si v té chvíli například "omylem" zlomit nehet, "omylem" se udeřit, "omylem" se polít kávou. Pokud bude pozitivní, pak se v jeho skutečnosti stane něco, co mu odzrcadlí vyslanou emoci přímo do srdce a například se pousměje nad příjemnou vzpomínkou. I to se počítá a může být hnací silou k tomu, že se změní naše vnímání a najednou je nám dobře, přitom ani pořádně nevíme proč. A je to jedno. Jde o pocit, ten má totiž obrovskou váhu.
Mysleme na to. Vysílejme pozitivní signály a pomozme vyvážit váhy života někomu, kdo naši pomoc potřebuje. Máme kolem sebe spoustu takových lidí.

I tím, že se bojíme o někoho blízkého, vysíláme strach přímo do jeho srdce a překážky do jeho cesty. Je lepší a mnohem užitečnější věř dotyčnému, že zvládne všechno, co mu přijde do cesty. Že je natolik silný! Věřit, věřit, věřit! Víra je ochrana, kterou můžeme vyslat a dotyčný o tom ani nemusí vědět. Určitě ji však pocítí ve svém srdci. Tam, kde začíná cesta k proměně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Xuxumber, Okurka, stačí si vybrat Xuxumber, Okurka, stačí si vybrat | 23. října 2017 v 11:05 | Reagovat

Moc hezký článek :-)

2 pythonissa3 pythonissa3 | E-mail | Web | 26. října 2017 v 21:29 | Reagovat

Libi se mi Tvoje filozofie. :] A souhlasim. Krasne napsane.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama