Only God can judge me~

Srpen 2016

Loneline

25. srpna 2016 v 18:00 | Liu
Seděla v prázdném kupé vlaku, za jehož okny se pomalu setmělo a ona tak mohla sledovat svůj odraz ve skle. Ruce, prsty spojeny před tělem, a skousnutý ret zrádně prozrazovaly nervozitu. Pravidelné kolébavé zvuky jedoucího vlaku byly v rozporu se silným bušením jejího srdce, tím silnějšího, čím víc se blížila k cíli.
Vstala. Ještě pár minut. Již jen pár minut, ano, již jen. Přítel, který ji do dnešního večera rozptyloval a podporoval jen svými zprávami, na ni měl v tom sladkém cíli čekat. Upravila si vlasy a na záda hodila batoh se svými věcmi. Výdech, nádech, krok ke dveřím a další a po něm ještě pár.
Lokomotiva s pískáním zastavuje. Vlak stojí, dveře se otevírají, pár kroků po schodech na nástupiště..
Milá tvář s přátelským úsměvem, oči září víc než hvězdy na obloze. Těch je spousta.. Tyhle jsou na světě jen dvě a až zhasnou už žádné takové nebudou. Nikdy.
Pevné objetí, upřímné a pravé. Přátelství. A oni dva si naivně myslí, že je nikdy nikdo nerozdělí. Nejsou to děti, ale k dospělosti dospět, to bude ještě chtít pár let ... Komu bude dáno.. A co když někomu zkrátka dáno nebude?
...................
Šest let uteklo jako voda. Vystupuje z vlaku. Na tom stejném místě, které poutá její srdce k první vzpomínce na svého přítele. Nejlepšího, jakého kdy měla. I přes všechny překážky, nedá se mluvit o zradě. Upřímnost, úcta, to byl základ jejich vztahu. Láska? Ne.. Nemá tak pevné základy jako přátelství.
Šest let. Čekal tu na ni, tenkrát, dnes už ne.
Projde kolem zdi, první vzpomínka na něj zasahne znovu její srdce. Pousměje se, když se jí před očima promítne jeho tvář, jeho úsměv, jeho oči, jejich zář.
Byl Sluncem.. Byl..
Dnes už na ni čekal o pár kilometrů dál, pod chladným kamenem, na němž je navěky vyryto jeho jméno. Jak moc se ten kámen podobal tíze na jejím srdci. I v něm je to jméno vyryto. Navždy~
Rest in peace, bro...