Only God can judge me~

Why??

24. března 2015 v 14:38 | Liu

Zdravíčko~

Rozhodla jsem se, že se posunu ve své tvorbě dál a především se zamyslím nad tím, jaký smysl vůbec psaní má, ať už povídek, básní, románů, čehokoliv. Přišla jsem na to, že pro moji maličkost to má obrovský smysl a neumím si představit, že bych v životě nenapsala už ani písmenko, slovo, které by pramenilo z mého srdce. Ale především, hlavním smyslem psaní by mělo být poselství.

Poslední dobou mám fóbii ze zpráv. Co se kolem nás děje je naprosto otřesné, děsívé, absurdní a bohužel také reálné. Každý řeší maličkosti, rozčiluje se kvůli zbytečným věcem a nechává se strhávat proudem, který má jasně namířeno někam, kde, a to mi věřte, nikdo nechce skončit. Probrat se v padesáti s myšlenkou "můj bože, vždyť já tady vůbec nechci být, nezůstalo po mě nic, co bych si opravdu přál udělat, nezměnil jsem nic, co jsem změnit chtěl. Naopak jsem se nechal změnit já sám, jsem otrok všech ostatních a moje Já je už dávno zabité".

Dnes ráno jsem udělala velikou hloupost a prokázala svoji uměleckou naivitu, když jsem si otevřela zprávy a četla, co je ve světě nového. Zbrojení. Všechno spěje k tomu, že nastane peklo... a když jsem se pročetla až do Ruska, udělalo se mi dost zle. Článek, ve kterém "kněz" hází do jednoho pytle teroristy a homosexuály?!

Na první pohled mě udeřil do očí neuvěřitelný kontrast, který v tomhle článku vyčníval. Terorismus a homosexualita, že by byla stejně nebezpečná? Vždyť jsou to dvě úplně odlišné věci. Jako černá a bílá. Noc a den. Láska a nenávist...
Další paradox. Člověk, který věří v Boha se bojí lásky? Odmítá ji? Neměl by ji naopak rozdávat a učit, aby se svět neuchýlil k noci, v tomhle případě ke zlu, které naším světem zmítá?!

Já sama studuju na církevní škole a rozčiluje mě, jak je tohle téma tabu. Pod pohružkou problémů s vedením, témata týkající se homosexuality, byť i nepřímo, jsou už dopředu zamítnuta. Oni sami by měli nejdřív pochopit Boží vůli...

Došla jsem k závěru, že naše společnost se opravdu absolutně zbláznila. Všechno co je dobré je odmítáno. Svoboda je něco, s čím člověk neumí zacházet. Soudit a rozhodovat o tom, kdo bude žít a kdo ne, kdo má právo milovat, kdo má právo na to, mít vůbec nějaké právo...

Všechno změnit nemůžu. I mě nakonec postihne peklo, do kterého se svět řítí. Ale pokud otevřu oči jen jednomu člověku, který díky mě zjistí, že homofobie je naprosto zbytečný a hloupý odkaz zkažené a prohnilé společnosti, budu spokojená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Key Key | Web | 21. dubna 2015 v 16:35 | Reagovat

Bezvadný článek, určitě pokračuj. Máš veliký talent a umíš skvěle pracovat se slovy, to moc lidí nemá.
Na homosexualitu a církevní postoj k ní samotné mám úplně stejný názor jako ty. Nedá se nic dělat, jsi prostě můj člověk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama